Середа, 27.11.2024, 03:43 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Каталог статей

У категорії матеріалів: 956
Показано матеріалів: 101-110
Сторінки: « 1 2 ... 9 10 11 12 13 ... 95 96 »


На Житомирщині 168 котелень можна перевести на альтернативні види палива

 

На Житомирщині успішно впроваджуються рекомендації Уряду України щодо зменшення витрат природного газу та підвищення енергоефективності.

«Теплоенергетика нашої області представлена 936-ма котельнями всіх форм власності. З них 158 належать до комунальної власності, які забезпечують теплом міста Житомир, Новоград-Волинський, Малин, Коростень, Бердичів, Овруч, а також селища Новогуйвинське та Озерне Житомирського району. У 2013-му році теплокомунальна галузь Житомирщини використала 148 млн м3 газу, у тому числі 117 млн м3 – для населення. Сьогодні ми бачимо, які виклики перед нами ставить північний сусід, один із яких – енергетична безпека нашої держави. Так, 16 червня цього року Росія припинила постачання газу на територію України. Цю ситуацію ми маємо оцінювати глибше: наразі в Україні та, зокрема, на Житомирщині тривають жнива. Необхідна велика кількість газу, аби просушити зібране зерно», – коментує ситуацію директор департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Геннадій Забродський.

При цьому керівник профільного підрозділу зазначає, що опалювальний сезон 2014–2015 років у державі та області розпочнеться з використанням природного газу.

«Уряд створив кризовий енергетичний штаб під керівництвом Віце-прем’єр-міністра та Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимира Гройсмана. Цей орган на державному рівні розглянув усі можливості проходження опалювального сезону 2014-2015 років. Так, враховуючи ситуацію, що склалася, прийнято рішення зменшити споживання природного газу на 30 % до показників минулого року. Крім того, держава делегувала на місця повноваження щодо залучення коштів, які треба спрямовувати на закриття нерентабельних котелень (така оптимізація вже проводиться у Житомирі, Малині та Бердичеві), заміну малоефективних котлів і, найголовніше, перехід на місцеві альтернативні види палива», – пояснює він.

Так, по структурі області лише КП «Житомиртеплокомуненерго» споживає близько 70 % газу. Тому, каже Геннадій Забродський, наразі спільно з керівництвом підприємства відпрацьовуються механізми реалізації вимог Уряду щодо забезпечення енергоефективності.

До того ж, за словами посадовця, згідно зі спільним розпорядженням голови облдержадміністрації та голови обласної ради № 169/35 від 24.06.2014, на Житомирщині створено обласну координаційну раду з питання ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів. Цей орган розробив і втілює у життя комплекс заходів стосовно переведення колотень на альтернативні види палива.

«На сьогодні, використовуючи інвестиції, ми готові перевести на альтернативні види палива 168 котелень. Зокрема, п’ять у Радомишльському та ще по три – у Брусилівському та Малинському районах. Надзвичайно активно у цей процес включилося й місто Житомир. Згідно з рішенням сесії Житомирської міської ради, 5,7 млн грн спрямовано на заходи з енергозаощадження, – конкретизує директор департаменту, і додає: – Для виконання інвестиційної програми у повному обсязі нашому регіону необхідно 377 млн грн».

 

Прес-служба облдержадміністрації

Головні публікації газети | Переглядів: 334 | Додав: Vileon | Дата: 07.08.2014 | Коментарі (0)

У м. Новограді-Волинському відкрили пам’ятний знак, що символізує достаток і багатство Наприкінці липня у місті Новограді-Волинському урочисто відкрили пам’ятний знак «Ріг достатку», який став однією з візитівок міста. Відкриття металевої скульптури було приурочене Міжнародному святу літератури і мистецтв «Лесині джерела», яке традиційно пройшло на древній Звягельщині. Пам’ятник, що символізує достаток і багатство, урочисто відкрив генеральний директор ПАТ «Новоград-Волинський хлібозавод» Сергій Портянко, завдяки якому й було споруджено цей знак. Виріб «Ріг достатку» з’явився в асортименті хлібозаводу у травні 2005 року і полюбився споживачам не тільки району, а й області. Його дарують молодим на весілля, презентують високоповажним гостям міста, а делегації везуть цю своєрідну візитівку міста у різні куточки світу не лише як подарунок від району, а й від Житомирської області. Відтепер у Новограді-Волинському з’явився ще один куточок, куди люди будуть приходити, відпочивати та пишатися рідним містом. Прес-служба облдержадміністрації
Головні публікації газети | Переглядів: 361 | Додав: Vileon | Дата: 05.08.2014 | Коментарі (0)

П’ятеро житомирських військовослужбовців отримали нагороди від Президента України Президент України Петро Порошенко 2 серпня 2014 року підписав Указ № 631/2014 «Про відзначення державними нагородами України». За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Глава держави нагородив орденами 5-х військових із Житомирщини. Президент України постановив нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня ЧОРПІТУ Олександра Олександровича – лейтенанта. Орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено: ВЕСЕЛЬСЬКОГО Юрія Павловича – солдата ГРИЦЕНКА Олександра Анатолійовича – солдата ЖОВБУ Олексія Валерійовича – молодшого сержанта КОЗАКА Сергія Яковича – старшого сержанта. Прес-служба облдержадміністрації
Головні публікації газети | Переглядів: 316 | Додав: Vileon | Дата: 05.08.2014 | Коментарі (0)

До уваги населення району ! Андрушівський районний сектор Управління ДСНС України у Житомирській області звертається до мешканців району з проханням, якщо Вам стали відомі факти, коли працівники районного сектору зловживають службовим становищем, повідомляйте про це за телефоном (022) 48-03-47, телефоном довіри Управління (022) 42-15-15. Номер «телефону довіри» ДСНС України (044) 289-12-41 та електронну адресу terminova_upk@mns.gov.ua. Конфеденційність гарантуємо. Начальник 5 державної пожежно-рятувальної частини (м. Андрушівка) Дмитро Некрасов
Головні публікації газети | Переглядів: 353 | Додав: Vileon | Дата: 05.08.2014 | Коментарі (0)

Служба порятунку інформує! Всього з початку року на території Андрушівського району виникло 27 пожеж на яких одне хибне спрацювання пожежної сигналізації та одна пожежа - інформація, якої не підтвердилась. Протягом липня місяця виникло 2 пожежі. Так, 09.07.2014 року у допоміжній господарчій будівлі, за адресою м. Андрушівка, вул. 22 З’їзду сталося загорання літньої кухні (трьохфазного електролічильника). Причиною пожежі стало – коротке замикання електромережі, внаслідок грози; Андрушівський РС рекомендує дотримуватися наступних правил поведінки під час грози: - При наближенні грози краще втриматися від поїздок у ліс, поле або до водойми. По можливості перебуваєте у будинку, закрийте вікна й двері. - Під час грози тримаєтеся подалі від електропроводки, антен, вікон, дверей й усього, що пов'язане із зовнішнім середовищем. Краще відключити електроприлади від мережі й не користуватися телефоном. - Якщо гроза застала Вас на вулиці - не ховайтеся під деревами. Помніть, чим вище дерево, тим більше ймовірність влучення в нього блискавки. Постарайтеся укритися в житловому будинку, найближчому магазині. - Уникайте височин, відкритих незахищених місць, а також водойм. Не можна в грозу купатися, ловити рибу. - Особливо небезпечна гроза в полі. При відсутності укриття, необхідно знайти низину, сісти навпочіпки, обхопивши голову руками. - Якщо гроза застала вас у лісі, тримаєтеся на відстані від найвищого дерева. Зверніть увагу – немає чи поблизу дерев, раніше уражених грозою. - Під час грози не займайтеся спортом на відкритому повітрі, не бігайте, так як, уважається, що швидкий рух «притягає» блискавку. - Якщо Ви захоплені грозою на велосипеді або мотоциклі, припиніть рух і перечекайте грозу в безпечному місці. - Якщо гроза застала Вас в автомобілі, перечекайте її в транспортному засобі. 20.07.2014 року сталося загорання у господарчій споруді житлового сектору за адресою: с. Миньківці, вул. Польова. Причиною пожежі стало – дитячі пустощі з вогнем; Із настанням літніх канікул зростає загроза загибелі та травмування дітей, виникнення пожеж при необережному поводженні з вогнем, дитячих пустощах, тому Андрушівський РС вкотре просить батьків: - Не залишайте без нагляду на тривалий час своїх малолітніх дітей; - Такі небезпечні предмети, як сірники та запальнички, зберігайте лише в місцях недоступних для малечі; - Не дозволяйте дітям без вашого контролю запалювати свічки, керосинові лампи; - Забороняйте їм привабливі та водночас небезпечні забави з петардами, саморобними хлопавками та іншими вогненебезпечними предметами. Є ігри набагато цікавіші та змістовніші. Дотримання правил пожежної безпеки під силу кожному! Зробіть все залежне від Вас, щоб зберегти своє майно і життя від вогню!!!!! Андрушівський РС Управління ДСНС України у Житомирській області
Головні публікації газети | Переглядів: 371 | Додав: Vileon | Дата: 05.08.2014 | Коментарі (0)

Працюють «гарячі телефонні лінії»

З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення області з різних питань життєдіяльності регіону структурні підрозділи обласної державної адміністрації повідомляють про проведення «прямих телефонних ліній» у серпні 2014 року.

З актуальних питань діяльності департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва облдержадміністрації населення області інформуватимуть директор департаменту Зінаїда Янченко (тел. 47-38-83) та заступник директора департаменту Віктор Градівський (тел. 47-45-93). «Пряма телефонна лінія» працюватиме 15 серпня з 9.00 до 13.00.

6 серпня 2014 року заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Валентина Усольцева з 10.00 до 11.30 год. проведе пряму телефонну «гарячу лінію» за телефоном 24-08-43.

Департамент промисловості, розвитку інфраструктури та туризму облдержадміністрації інформує, що «пряму телефонну лінію» з актуальних питань роботи підпорядкованих галузей економіки проведе т.в.о. директора департаменту. Консультації можна отримати 18 серпня з 09.00 до 18.00 за тел. 41-34-84.

З питань реалізації державної молодіжної політики, сімейної політики відповідатиме начальник управління молодіжної політики та організаційної роботи департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Тетяна Шмаюн. Подзвонити на «гарячу лінію» можна 19 серпня з 9.00 до 13.00 за тел. 47-44-31.

      В обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 20 серпня з 15.00 до 17.00 за тел. 47-44-07 буде працювати «пряма телефонна лінія». З питання надання соціальних послуг центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, закладами соціального обслуговування різним категоріям сімей, дітей та молоді консультуватиме заступник  директора обласного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді Л. Теребей.

 

З метою підвищення рівня соціального обслуговування громадян, скорочення термінів вирішення найважливіших питань у Державному архіві Житомирської області створено телефон «гарячої лінії» (0412) 42-56-52. Порядок забезпечення оперативного реагування на звернення, що надходять на телефон «гарячої лінії», розміщені на веб-сайті держархіву області у розділі «Звернення громадян».

Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області повідомляє, що у серпні «прямі телефонні лінії» проведуть заступник начальника головного управління  Світлана Антонюк (13 серпня з 10.00 до 12.00 за тел. 41-33-37) та начальник управління пенсійного забезпечення головного управління Вікторія Куц (28 серпня з 10.00 до 12.00 за тел. 41-34-27). Також щоденно громадян області консультують спеціалісти управління пенсійного забезпечення головного управління  (тел. 24-66-98,   24-07-15).

Прес-служба облдержадміністрації

Головні публікації газети | Переглядів: 360 | Додав: Vileon | Дата: 05.08.2014 | Коментарі (0)

У селі Городське Коростишівського району урочисто зрізали перший сніп

 

2 серпня у рамках етнофестивалю «Житичі» в культурно-мистецькому центрі «Поліська хата» в селі Городське Коростишівського району відбулося традиційне українське свято «Зажинки».

За народними звичаями, цього дня урочисто зрізали перший сніп, що є символом своєрідного жертвопринесення хліба ниві. Дійство супроводжувалося народними піснями і обрядами у супроводі фольклорних колективів. Молоді люди взяли участь у майстер-класі, під час якого досвідчені хлібороби навчили їх жати серпами, в’язати перевесла, зв’язувати снопи та кулі, формувати копиці, вибивати зерно ціпом. Відродження цих старовинних хліборобських звичаїв не закликає нехтувати сучасною технікою, а вчить поважати й цінувати працю наших предків.

На свято традиційно завітали фольклорні гурти, майстри народної творчості, музиканти та науковці. Цікавою була «Виставка під стріхою», на якій художник Ігор Донченко представив свої живописні твори в оригінальних авторських рамах.

На святковому дійстві був представлений десятиметровий «Рушник єдності», на якому зображені народні традиційні орнаменти з усіх регіонів України, виконані різними техніками.  Автор цього твору – майстер народної творчості з традиційної вишивки Тетяна Коткова, яка вишивала рушник впродовж двох з половиною років.

Свято доповнили цікаві забави для дітей та молоді, майстер-класи з народних ремесел, показові виступи козаків.

Прес-служба облдержадміністрації

Головні публікації газети | Переглядів: 453 | Додав: Vileon | Дата: 05.08.2014 | Коментарі (0)

Місцеві бюджети області отримали субвенції на впорядкування доріг комунальної власності

За повідомленням департаменту фінансів облдержадміністрації, 31 липня цього року з державного бюджету надійшли субвенції місцевим бюджетам Житомирщини на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах у сумі 1740,8 тис. грн., у тому числі обласний бюджет – 517,8 тис. грн.

Прес-служба облдержадміністрації

Головні публікації газети | Переглядів: 360 | Додав: Vileon | Дата: 05.08.2014 | Коментарі (0)

Нова програма компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг сім’ям з найменшими доходами

 

1. Право на призначення компенсації мають сім'ї, середньомісячний сукупний дохід яких (за попередні шість місяців) не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї. Прожитковий мінімум сім’ї дорівнює сумі прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї (відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення).

Приклад: сім’я з чотирьох осіб (чоловік, дружина, одна дитина віком до 6 років, а друга - від 6 до 18 років). Заробітна плата чоловіка та його дружини складає 4500 грн. на місяць. Прожитковий мінімум для сім'ї становить 4764 грн. (1218 грн.*2 особи + 1286 грн. + 1032 грн.). Дохід сім'ї менший за прожитковий мінімум для сім'ї. Сім'я має право на компенсацію.

2. Для призначення компенсації потрібно звернутися із відповідною заявою до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

У 10-денний термін після подання заяви заявнику надсилається повідомлення щодо прийнятого рішення про призначення компенсації та її розмір.

3. Для призначення компенсації разом із заявою необхідно надати:

3.1. Довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб

3.2.Довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку).

4. Розмір компенсації визначається як різниця між розміром плати за послуги (у межах норм споживання) після підвищення цін і тарифів та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на послуги.

Приклад: до підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію (до 1 травня 2014 року) сім’я сплачувала за ці послуги 300 грн. на місяць, а після підвищення – 400 грн. Розмір щомісячної компенсації становить 100 гривень.

5. Компенсації розраховується з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014-2015 року

Розмір призначеної компенсації перераховується щомісяця підприємствам, що надають комунальні послуги, і зараховується на особові рахунки заявника.

 

ВАЖЛИВО:

Компенсація надається на безповоротній основі, її отримання не пов’язане із зміною форми власності житла і не тягне за собою таку зміну.

Для одержання компенсації сім’я має сплачувати свою частину платежу за комунальні послуги, у іншому випадку - надання компенсації припиняється.

 

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

Урядом впроваджується нова програма соціальної підтримки найменш захищених верств населення при оплаті житлово-комунальних послуг - компенсація додаткових витрат на оплату комунальних послуг

Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 року № 83 передбачено, що сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, матимуть право на отримання компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищення цін і тарифів на послуги.

Таким чином, зазначені сім’ї не будуть платити більше, ніж платили до підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію.

Для визначення права на компенсацію сім’я має порахувати свій середньомісячний дохід і порівняти його з величиною прожиткового мінімум сім’ї.

Прожитковий мінімум сім’ї = сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.

Для прикладу: право на компенсацію матиме сім’ям, що складається з двох працездатних осіб та двох дітей (одна дитина віком до 6 років, а інша - від 6 до 18 років), якщо дохід сім’ї не перевищує 4754 грн. на місяць (Прожитковий мінімум сім’ї = 1218 грн.*2 особи + 1286 грн. + 1032 грн.).

 

Для призначення компенсації до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації необхідно надати:

1. Заяву.

2. Довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.

3. Довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку).

Компенсація надаватиметься у безготівковому вигляді і щомісяця перераховуватиметься підприємствам, що надають комунальні послуги.

У випадку, якщо середньомісячний сукупний дохід ВАШОЇ сім’ї за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, рекомендуємо звертатися за призначенням компенсації до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Додатково інформуємо про встановлені розміри прожиткових мінімумів (з 1 січня 2014 року):

для дітей віком до 6 років - 1032 грн.;

для дітей віком від 6 до 18 років - 1286 грн.;

для працездатних осіб - 1218 грн.;

для осіб, які втратили працездатність - 949 грн.

 

За повідомленням департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації

Головні публікації газети | Переглядів: 303 | Додав: Vileon | Дата: 05.08.2014 | Коментарі (0)

Житомирщина знову в жалобі

 

Жителі Житомирщини з болем і тривогою приймають повідомлення про загибель в зоні проведення антитерористичної операції своїх земляків-військовослужбовців. Вони героїчно віддають своє життя, повертаючи мир у східні регіони України.

 

Минулими вихідними рідні, друзі, бойові побратими та всі небайдужі громадяни попрощалися із бердичівлянином – солдатом Романом Вікторовичем Абрамовим, який народився 16 серпня 1986 року. В Романа залишилися батьки, дружина та 2 синів.

В останню дорогу провели солдата Івана Вікторовича Тимощука із села Сусли Новоград-Волинського району. Він народився 23 вересня 1988 року. У загиблого залишився батько.

 

Найближчим часом на Житомирщині поховають ще трьох загиблих військових. Перемоги над бойовиками і повернення додому не дочекалися:

солдат Роман Васильович Власюк – народився 20 серпня 1989 року. У селі Городище Черняхівського району в нього залишилися мати та сестра;

рядовий Віталій Зенонович Медушевський – народився 1 травня 1974 року. Батьки, дружина та донька Віталія проживають у селищі міського типу Довбиші Баранівського району;

рядовий Костянтин Леонідович Дронговський – народився 10 лютого 1984 року. У селі Кам’яний Брід Баранівського району у загиблого залишилися батько, дружина та донька.

 

Висловлюємо щирі співчуття сім’ям загиблих.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Головні публікації газети | Переглядів: 377 | Додав: Vileon | Дата: 05.08.2014 | Коментарі (0)