"Новини Андрушівщини"
Каталог статей
У Житомирі чемпіони України з триатлону долучилися до велотуру «ВСІ ЗА МИР» Житомирщина долучилася до відкритого велотуру «ВСІ ЗА МИР». Загалом, марафон охопить 80 міст України, Грузії, Білорусії та Росії. Зауважимо, що мета цього спортивного заходу – закликати світову громадськість сприяти припиненню збройного конфлікту на сході України. Так, 28 серпня із майдану С. П. Корольова керівник проектів та основний учасник велотуру «ВСІ ЗА МИР» Нодар Берідзе вирушив до Рівного. Під час цього маршруту велосипедист планує зробити зупинку у Новограді-Волинському. Разом із тим, у рамках такого турне він має намір відвідати і обласні центри Східної України. Із повним списком міст, які охопить велотур «ВСІ ЗА МИР» можна ознайомитися на сайті – vse-za-mir.blogspot.com. Здійснюючи веломандрівку, Нодар Берідзе буде збирати підписи людей, котрі висловлюватимуться «за мир». Зокрема на Житомирщині він планує зібрати мінімум 50 тисяч таких голосів. Обласна влада поділяє важливість такої ініціативи. Кандидат на посаду заступника голови облдержадміністрації Ярослав Лагута подякував Нодару Берідзе за підтримку українців у нелегкий для нашої держави час. «Ми вдячні вам за організацію цього велотуру. Такі заходи стають поштовхом до значних суспільних перетворень. А українцям зараз дуже важливо відчувати підтримку громадян сусідніх держав», – зазначив Ярослав Лагута. Посадовець також розповів, що минулоріч брав участь у мотопробігу «Україна – це Європа» до Дня незалежності України. Тоді делегація небайдужих громадян їздила до Вільнюса, де якраз вирішувалося питання приєднання України до числа асоціативних членів Європейського Союзу. А директор департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Світлана Гресь, зі свого боку, побажала Нодару Берідзе знайти якомога більше однодумців та успішно донести меседж миру до жителів чотирьох країн, які заплановано відвідати під час велотуру. Із Житомира Нодара Берідзе супроводжуватимуть чемпіони України та майстри спорту з триатлону, члени збірних команд України та Житомирської області – Діана Машевська, Сергій Кохан і Віктор Генчіков на чолі із Заслуженим тренером України з триатлону, головою федерації триатлону Житомирської області, старшим тренером збірної команди Житомирської області Наталією Кирилович. Участь у заході також брала провідний тренер ДЮСШ «Авангард» Наталія Бігун. Так, Віктор Генчіков зазначив, що подолати дистанцію у 10 тис. км за 10 місяців – завдання доволі складне навіть для професійних спортсменів. «У цієї акції благородна мета – сприяти миру не лише в Україні, а й в усьому світі. Я долучився до велопробігу, бо як представник молодого покоління хочу таким чином висловити свою підтримку нашим військовим, котрі зараз відстоюють незалежність України», – пояснив спортсмен.
Нагадаємо, що велотур «ВСІ ЗА МИР» стартував у Києві 24 серпня. Його ініціатор – грузинський спортсмен, 14-разовий рекордсмен «Книги рекордів Гіннеса» Джумбер Лежава, котрий раптово помер за місяць до втілення свого задуму. Проте починання Джумбера Давидовича зараз продовжують його земляки – керівник проектів та основний учасник велотуру «ВСІ ЗА МИР», голова організації «Всі за одного», довірений помічник програми «Жди меня» Нодар Берідзе та керівник велотуру «ВСІ ЗА МИР», почесний голова організації «ВСІ ЗА ОДНОГО», Народний артист Грузії Зураб Цинцкіладзе. Прес-служба облдержадміністрації |
Громаді Андрушівського району представлять кандидата на посаду голови райдержадміністрації 28 серпня о 15.00 у сесійній залі Андрушівської районної ради (м. Андрушівка, площа Леніна, 1) відбудеться громадське обговорення кандидата на посаду голови Андрушівської райдержадміністрації Романа Гавриловича. Роман Васильович Гаврилович народився 21 жовтня 1981 року в селі Андрушки Попільнянського району. Закінчив Державний агроекологічний університет. Здобув освіту за спеціальністю «Ветеринарна медицина». Працював у комерційних структурах. Зараз Роман Гаврилович – голова Андрушівської райдержадміністрації. Громадяни, яким відомо про факти корупційних діянь та зловживань, вчинених Романом Гавриловичем, можуть повідомляти про це за телефоном обласного контактного центру: 0-800-301-025, (0412) 55-89-57. Прес-служба облдержадміністрації |
У Житомирі обговорили кандидата на посаду начальника головного управління державної фіскальної служби в Житомирській області
20 серпня у Житомирі відбулося громадське обговорення кандидата на посаду начальника головного управління державної фіскальної служби в Житомирській області Лілії Куришко.
Розпочинаючи захід, голова облдержадміністрації Сергій Машковський акцентував на тому, що проведення такої зустрічі з громадою є ініціативою самої Лілії Куришко.
«Усі кандидатури на ключові посади в області повинні обговорюватися з громадськістю. Знаючи про мою позицію, Лілія Анатоліївна виступила з ініціативою провести громадське обговорення і стосовно себе. Остаточне ж рішення щодо призначення на цю посаду прийматиме головне управління Державної фіскальної служби. Загалом, на цю посаду на конкурсних засадах претендують семеро кандидатів», – сказав Сергій Машковський.
Беручи слово, Лілія Куришко коротко окреслила основні факти своєї біографії.
«Я починала свою трудову діяльність з вузького та доволі складного напрямку – валютного законодавства. Потім, із 2002-го року, коли в Україні почали створюватися спільні підприємства з іноземними інвестиціями, займалася адмініструванням усіх податків і платежів, в основному, юридичних осіб. За час роботи в податковій службі я курувала всі профільні напрямки, крім податкової міліції та слідства», – розповіла Лілія Куришко.
При цьому мотивуючи прагнення зайняти посаду начальника головного управління державної фіскальної служби в Житомирській області, претендент зазначила, що має достатній досвід роботи та знає, як діяти в ситуаціях частої зміни податкового законодавства. А тому вона готова на професійному рівні вирішувати можливі проблеми та брати на себе відповідальність.
«1 січня 2015-го року наша держава переходить на нову систему електронного адміністрування податку на додану вартість, – зауважила Лілія Куришко, апелюючи до присутніх у залі представників бізнесу. – Ознайомлюючись із чинним законом, я вже для себе визначила коло питань, які терміново треба буде вирішувати на місцях у співпраці з центральним апаратом і допрацьовувати в інструктивному плані. Інакше виникатиме ряд проблемних ситуацій. Тому я хотіла би разом із житомирськими підприємцями співпрацювати у цьому напрямку».
Зі свого боку, представники бізнесу належним чином оцінили намір Лілії Куришко налагодити конструктивну взаємодію. Зокрема, свою підтримку їй висловили керівники компаній «Євроголд» та «Юніфарм».
Загалом громадськість позитивно сприйняла Лілію Куришко в якості кандидата на посаду начальника головного управління державної фіскальної служби в Житомирській області. Вона відповіла на запитання громадських активістів та запевнила їх у готовності до дієвої співпраці.
Прес-служба облдержадміністрації |
Ємільчинський район є взірцевим в області з переведення котелень на альтернативні енергоносії
Голова облдержадміністрації Сергій Машковський 20 серпня провів нараду з керівниками районів та міст Житомирщини з питань підготовки паливно-енергетичного комплексу області до роботи в осінньо-зимовий період та погашення заборгованості за спожиті енергоносії. Участь у ній взяли голова обласної ради Віталій Француз, перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Дмитренко, заступник голови обласної ради Руслан Годований та керівники департаментів та управлінь ОДА.
«Перш за все цікавить проведена робота з енергоефективності в районах та містах в розрізі економії природного газу на 30%. Важливим питанням є впровадження альтернативних джерел енергії. Ми повинні використовувати ресурсний потенціал нашої області: торф, дрова, щепу», - наголосив Сергій Машковський.
Звітували керівники м. Бердичева, Бердичівського, Ємільчинського, Житомирського, Коростенського, Коростишівського та Лугинського районів.
Бердичівський міський голова Василь Мазур повідомив, що наразі заплановано по місту отримати економію зі споживання газу на рівні 20%, а по медичним закладам райцентру до 30%. Шляхом модернізації інших котелень також буде досягнута економія природного газу. У місті дві котельні вже працюють на альтернативних видах палива.
У Бердичівському районі 16 шкільних котелень функціонують на газовому опаленні, 11 - на альтернативних носіях та 6 – на електроенергії.
Голова Ємільчинської райдержадміністрації Олександр Гарбовський розповів, що наразі вже завершені роботи з переведення на альтернативні види палива по двом котельням у с. Підлуби і с. Куліші. На стадії завершення такі ж роботи у с. Яблунець. Ці об’єкти дають можливість економити споживання газу на 22%. Окрім цього, розроблені проекти по котельням у с. Середи та с. Сімаківка, а також Ємільчинської центральної районної лікарні. Завдяки переведенню цих об’єктів на інші енергоносії економія газу складатиме 108 тис. куб. м, а загалом по району цей показник перевищуватиме 30%.
«Ємільчинський район є взірцевим на Житомирщині з переведення котелень на альтернативні енергоносії. Іншим районам та містам потрібно переймати його досвід щодо підготовки до опалювального сезону», - зазначив очільник області.
Голова Житомирської райдержадміністрації Сергій Крутій прозвітував, що у районі з 39 загальноосвітніх шкіл 24 – на газовому опаленні. Вже переведено 3 котельні у с. Троянів, Василівка і Піски. Дві модульні котельні планується встановити у с. Сінгурах та Левкові. За словами Сергія Крутія, до жовтня у районі заплановано перевести на альтернативні енергоносії 9-11 котелень. По Житомирському району мають наміри скоротити споживання природного газу на 30%.
Вересівська, Камінська та Оліївська сільські ради готові побудувати котельні, які працюватимуть на альтернативних джерелах палива, за власний кошт. Найбільш проблемним питання у Житомирському районі залишається переведення котелень при гімназіях у Новогуйвинському та Озерному.
Голова Коростенської райдержадміністрації Володимир Боровков повідомив, що в районі заплановано перевести 8 котелень, наразі вже працюють на альтернативах енергоносіях 4.
У Лугинському районі на газу функціонує п’ять котелень: 4 при закладах освіти та 1 при закладі охорони здоров’я. Голова Лугинської райдержадміністрації Сергій Чорний наголошує на тому, що в районі побудовані типові школи, які зводили на територіях, постраждалих від аварії на ЧАЕС. Їх приміщення досить великі, розраховані на 450 учнів, а наразі в них навчається значно менша кількість школярів – до 100 дітей. Тому виникає складна ситуація із опаленням цих закладів.
Сергій Машковський закликав голів райдержадміністрацій активізувати роботу в напрямку скорочення обсягів споживання газу та взяти на озброєння позитивний досвід Ємільчинського району, який вже зараз демонструє суттєві зрушення у впровадженні енергоефективних технологій.
«Це питання наразі є принципово важливим. Тому тільки консолідована позиція допоможе нам гідно вийти з цієї ситуації», - резюмував очільник Житомирщини.
Прес-служба облдержадміністрації |
Після відпустки житомирські військовослужбовці повернулися в зону АТО
Про сміливість і патріотизм наших земляків-військовослужбовців вже ходять легенди. Вони залишили вдома своїх рідних заради того, аби відстояти територіальну цілісність Батьківщини та повернути мирне життя цивільному населенню сходу України. Щодня наші бійці звільняють міста в зоні проведення антитерористичної операції, рятують людські життя і дарують нам надію.
Громадськість та представники влади області прийшли у військову частину на Богунії в м. Житомирі, аби побачити справжніх героїв, побажати їм щасливої дороги, перемоги та найшвидшого повернення додому.
19 серпня майже 100 наших земляків поверталися в зону АТО після відпустки. З військовослужбовцями поспілкувався і кандидат на посаду заступника голови облдержадміністрації з гуманітарних питань Ярослав Лагута. Він зазначив: «Ми прийшли підтримати наших хлопців і побажати, аби вони швидше поверталися додому з перемогою. Обласна та міська влада зробить все можливе для того, аби підтримати їх морально та матеріально. Знаю, що всі, хто перебуває в зоні АТО, – це справжні герої. Сподіваюся, що найближчим часом наші земляки повернуться на рідну Житомирщину живими і здоровими».
Того ж дня бійці з 95-ї Житомирської окремої аеромобільної бригади поклали квіти до пам’ятного знаку на майдані Соборному в обласному центрі та вшанували спільною молитвою своїх бойових побратимів, які загинули на сході України.
Прес-служба облдержадміністрації |
Вирішення проблеми військових 30-ї бригади – на особистому контролі голови облдержадміністрації
19 серпня голова облдержадміністрації Сергій Машковський поспілкувався з військовослужбовцями 30-ї окремої механізованої бригади міста Новограда-Волинського.
Проблема, з якою бійці звернулися до очільника області, дуже серйозна та потребує негайного вирішення.
Як розповів журналістам молодший сержант 30-ї окремої механізованої бригади міста Новограда-Волинського Андрій Бондарчук, командування, з яким військові перебували в зоні АТО, залишило їх перед наступом терористів.
«Ми прийшли до голови облдержадміністрації, аби повідомити про те, що не є дезертирами чи втікачами, – наголосив Андрій Григорович. – Перед наступом терористів нас напризволяще покинуло командування. Ми практично були в оточенні у російських військових. Під час обстрілу у селі Степанівка Донецької області у нас майже не залишилося техніки».
Як відомо, бійців 30-ї бригади було направлено у трикутник Красний Луч – Антрацит – Торез. Проте виконати бойове завдання не вдалося. Перший батальйон бригади змушений був залишити облаштовані позиції під загрозою опинитися в оточенні.
«На тому, що вціліло, втікало командування, – продовжує Андрій Бондарчук. – А нам сказали вибиратися власними силами. Деякі хлопці підходили ближче до кордону з Росією, тому що так було безпечніше. Інші отримали поранення від куль терористів. Частина із них, на жаль, загинули. А зараз у нас невизначений статус. Ми готові після реабілітації повернутися в зону антитерористичної операції і надалі захищати свою країну, але з відповідальними командирами та їхніми чіткими наказами».
Сергій Машковський, вислухавши військових, повідомив:
«Наразі найбільшою проблемою в області є відсутність достовірної інформації. Я беру питання, пов’язані з нашими земляками-військовослужбовцями, на особистий контроль. Адже у ситуації, що склалася, треба вивчати кожен випадок окремо. Я не вважаю позицію бійців виявом дезертирства чи зради».
Прес-служба облдержадміністрації |
У Житомирі до Дня незалежності України відкрили виставку архівних документів
19 серпня з нагоди Дня незалежності України на третьому поверсі облдержадміністрації відбулося відкриття тематичної стендової виставки документів і періодичних видань. Вона відтворює панораму подій, які передували здобуттю нашим народом державної незалежності. Нагадаємо, що днем раніше ця експозиція також була представлена й у Державному архіві Житомирської області.
Відкриваючи виставку в приміщенні обласної ради та облдержадміністрації, директор Державного архіву Житомирської області Станіслав Синицький зазначив:
«Усі офіційні документи, що засвідчують період державотворення в України 1917–1920 та 1922 років включно, видалися Центральною Радою. Нині їх зберігають у відповідних музеях міста Києва. Тому на цій стендовій виставці ми представляємо, зокрема, копії сторінок із газетними матеріалами та окремих рішень органів виконавчої влади на місцях».
Виставка умовно поділена на кілька періодів, які представлені на трьох стендах. Так, перший із них присвячений періоду відродження національної Української держави (1917-1920 роки). Його наповнюють копії чотирьох універсалів Української Центральної Ради, положення про грошову одиницю незалежної України, про державні символіку та мову.
Центральне місце експозиції займають Акт проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року та Постанова Верховної Ради України від 20 лютого 1992 року № 2143-ХІІ «Про День незалежності України».
На третьому стенді розміщені копії публікацій у виданнях «Народна Воля», «Волынсике народне известия», «Радянська Житомирщина», «Вісник Волинського губернського комісара», «Волынская Заря», «Радянська Україна», «Житомирщина», «Голос України», «Урядовий кур’єр» і «Віче». Адже на шпальтах цих газет протягом 1917–2014 років виходили друком матеріали про здобуття Україною незалежності та її становлення. Зокрема у статтях «Чорний вівторок», «Сам не знаю, де погину…» та «З початку збройного протистояння на сході України вже загинули 20 житомирських десантників» (список станом на 01.07.2014 р.) відображені події Революції Гідності 2013-2014 років, проведення АТО на сході держави та подаються імена загиблих борців за незалежність України у наші дні.
При цьому, продовжуючи знайомити присутніх із виставкою, директор Державного архіву Житомирської області розповів, що їхній колега добровільно долучився до проведення антитерористичної операції на сході України.
«Учора наш колектив проводжав співробітника – головного спеціаліста сектору організації та координації архівної справи Руслана Кондратюка. Він як доброволець братиме участь у проведенні АТО. Руслан Юрійович – найкращий архівіст і краєзнавець Державного архіву Житомирської області. Ми слідкуватимемо за перебуванням нашого колеги на сході України і будемо всіляко його підтримувати», – повідомив Станіслав Синицький.
Начальник відділу інформації та використання архівних матеріалів Державного архіву Житомирської області Галина Гуменюк зазначила, що на сайті їхньої установи – www.archive.zt.ua – наразі функціонує аналогічна онлайн-виставка. До неї також входять цифрові копії документів, які наразі зберігаються в архівах інших міст України.
А житомирський краєзнавець Георгій Мокрицький, зі свого боку, відзначив, що у перший період боротьби України за незалежність Житомир став одним із центрів цього процесу державотворення. Зокрема він наголосив, що саме в нашому обласному центрі малою радою було прийнято Закон «Про введення гривні в обіг в Український Народній Республіці». Ця доленосна подія відбулася 1 березня 1918 року під керівництвом Михайла Грушевського. Крім того, банкноти національної грошової одиниці спочатку теж друкувалися на Житомирщині – у місті Коростені.
Прес-служба облдержадміністрації |
Під час продовольчого ярмарку жителі Любарщини виручили понад 4 тис. грн. на лікування земляків, поранених у зоні АТО
16 серпня, з нагоди Преображення Господнього та Дня незалежності України, у Житомирі відбувся продовольчий ярмарок. У широкому асортименті товаровиробники області представили якісну продукцію за доступними для населення цінами. Зокрема відвідувачі могли придбати овочі, фрукти, ягоди, рибу, м’ясну та молочну продукцію, хлібобулочні вироби та мед.
Заступник директора департаменту агропромислового розвитку – начальник управління фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку, організації виробництва та маркетингу продукції тваринництва облдержадміністрації Леонід Бабич зауважив, що ціни на ярмарку на 20-25 % нижчі за ринкові.
«З ініціативи голови облдержадміністрації Сергія Машковського відтепер щосуботи у нашому обласному центрі відбуватимуть схожі продовольчі ярмарки. Ми прагнемо доставити до споживача продукцію безпосередньо від товаровиробника та, разом із тим, здешевити продовольчий кошик, аби люди могли забезпечити себе на зиму за доступними цінами. Участь у ярмарку сьогодні брали шість м’ясопереробних підприємств, які представили більше як 1,5 тонни ковбасних і м’ясних виробів, а також вісім сільськогосподарських і фермерських господарств, які торгують м’ясом власного виробництва», – пояснив Леонід Бабич.
Зі свого боку, інший заступник директора профільного департаменту – начальник управління організації виробництва і маркетингу продукції рослинництва та інженерно-технічного забезпечення облдержадміністрації Євген Данкевич зазначив, що цей передсвятковий ярмарок приурочений заразом і до завершення збору ранніх зернових культур у регіоні.
«На сьогодні всіма господарствами області намолочено 560 тис. тонн зерна. Цей показник перевищує минулорічний, – сказав посадовець. – Сьогодні на ярмарку представлена продукція нового врожаю. Наша мета – забезпечити потреби жителів міста Житомира та гостей обласного центра необхідною продукцією. Зокрема, реалізовано більш як 10 тонн картоплі та понад 5 тонн іншої овочевої продукції різного напрямку. Картоплю можна було придбати за ціною 2-2,5 грн. Та найбільшим попитом сьогодні відзначилися хлібобулочні вироби СП «Довбиський хлібозавод» (Барановський район)».
Із благородною місією на ярмарок цього дня прибули представники громади Любарського району. Адже всі виручені кошти (понад 4 тис. грн.) вони спрямують на лікування своїх земляків-військовослужбовців – Павла Літовського та Михайла Стратія, котрі отримали поранення, беручи участь в антитерористичній операції на сході України. Так, Павло Літовський наразі проходить лікування у військовому госпіталі в Одесі, а Михайло Стратій – у Дніпропетровську. Із шостої години ранку любарчани на чолі з керівником апарату райдержадміністрації Віктором Канчурою реалізували близько 4 тонн своїх овочів і круп.
Прес-служба облдержадміністрації |
Жителі Андрушівського району придбали для військовослужбовців у зоні АТО тепловізор за 96 тис. грн.
Жителі Андрушівського району спільно з місцевими підприємцями зібрались коштами та придбали для бійців 95-ї Житомирської окремої аеромобільної бригади модульний тепловізор R-1500.
Сьогодні, 15 серпня, голова Андрушівської райдержадміністрації Роман Гаврилович і старший солдат, водій-електрик бронетранспортеру 2-го батальйону взводу зв’язку 95-ї бригади Ярослав Коваленко передали новий прилад начальнику складу озброєння 95-ї бригади прапорщику Олександру Курку.
«Цей тепловізор встановлюється на бронетранспортері (БТР). Його дальність бачення – понад 1,5 км. Таке обладнання зараз дуже потрібне нашим військовослужбовцям, котрі перебувають у зоні проведення антитерористичної операції. Цей прилад коштує 96 тис. грн (понад 7 тис. дол.). Необхідну суму всією громадою ми збирали протягом двох місяців», – розповів Роман Гаврилович.
Головним ініціатором придбання тепловізора виступив старший солдат, водій-електрик бронетранспортеру 2-го батальйону взводу зв’язку 95-ї бригади 24-річний Ярослав Коваленко. Молодий чоловік воював у зоні АТО протягом чотирьох останніх місяців, а нещодавно повернувся у відпустку додому. Проте, навіть перебуваючи за сотні кілометрів від поля бою, він не забуває про своїх побратимів. Тому й запропонував небайдужим землякам віднайти кошти і купити для наших бійців корисне обладнання.
«Цей прилад досить потужний: він дозволяє фіксувати всі живі об’єкти, які можуть завдати атаки. Крім того, за допомогою цього тепловізора можна оглядати територію вночі, навіть пересуваючись на БТРі з достатньо високою швидкістю. 19 серпня заступник командира нашого батальйону повертатиметься у зону АТО і заразом доставить тепловізор бійцям», – сказав Ярослав Коваленко.
Разом із тим, хлопець зауважив, що на сході, під час проведення АТО, наші військові дуже цінують підтримку з тилу, яку надають земляки.
Прес-служба облдержадміністрації |
Сергій Машковський: «На Житомирщині військовослужбовцям, які брали участь в АТО, надаватиметься соціальна підтримка»
На Житомирщині триває третя черга часткової мобілізації. Голова облдержадміністрації Сергій Машковський обговорив із обласним військовим комісаром Миколою Залесським особливості її проведення та питання реабілітації військовослужбовців. Очільник області особисто контролює оперативне вирішення проблем наших бійців.
Військовий комісар Микола Залесський доповів керівнику Житомирщини про хід мобілізації, забезпечення військових системою захисту за кошти обласного бюджету та проблеми, які заважають проведенню мобілізації.
«Перш за все, виникають труднощі, пов’язані зі зміною військовозобов’язаними місця проживання без повідомлення відповідних державних організацій. До того ж, значна кількість осіб, направлених на дообстеження, не повертається з лікувальних закладів до військового комісаріату. Відсутній механізм притягнення до відповідальності військовозобов’язаних, яким не вручена персональна повістка. Існують і такі моменти, коли керівники підприємств приховують техніку, яка призначена на доукомплектування військових організаційних структур. При цьому своє рішення вони обґрунтовують несправністю машин, передачею їх в оренду або використанням в осінньо-польових роботах», – повідомив Микола Залесський.
Під час наради з військовим комісаром Сергій Машковський особливу увагу приділив питанню організації оздоровлення та реабілітації військових, які повертаються зі сходу держави.
«Наразі ми розробляємо проект Програми соціальної підтримки громадян, які прибувають з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Житомирської області, та військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших силових структур області, що брали участь у АТО, у 2014 році. Цей документ депутати обласної ради розглядатимуть під час 27-ї сесії, яка відбудеться 11 вересня. Згідно цієї Програми, всі лікувальні заклади Житомирської області будуть залучатися до надання необхідних реабілітаційних послуг нашим бійцям, котрі прибувають із сходу України, – пояснив голова облдержадміністрації. – Комісаріат та інші профільні структурні підрозділи мають сприяти департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації у підготовці цієї Програми. Голови райдержадміністрацій і міських рад мають тримати на контролі не лише питання проведення мобілізації, а й щодо реабілітації військових і підтримки їхніх родин».
Нагадаємо, що третя черга часткової мобілізації триває 45 діб і стосується військовозобов’язаних громадян України, які на підставі медичного висновку придатні до служби. Перевага надається військовослужбовцям із досвідом.
Не підпадають під мобілізацію тимчасово непридатні до служби військовослужбовці на термін до шести місяців; чоловіки, на утриманні яких перебувають п’ять і більше дітей віком до 16-ти років; жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 16-ти років; зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.
Прес-служба облдержадміністрації |