1 тис. 349 осіб зі Сходу та Криму вже прибули на Житомирщину
В облдержадміністрації відбулося засідання регіонального координаційного Штабу з вирішення соціально-побутових та інших питань громадян, які прибувають з тимчасово окупованих територій і районів проведення антитерористичної операції до Житомирської області.
Станом на 18 липня 2014 року, за даними місцевих координаційних штабів, на території області налічується 378 об’єктів усіх форм власності, в яких є можливість розмістити 2 тис. 278 осіб (1 тис. 396 – працездатних, 579 – дітей, 160 – інвалідів та людей похилого віку, 143 – хворих, які потребують стаціонарного лікування).
За оперативною інформацією на Житомирщині вже прийнято та розміщено 1 тис. 349 громадян, з яких 1 тис. 4 особи прибули з Донецької та Луганської областей, а 345 – з Автономної Республіки Крим. 392 особи проживає в соціальних закладах, готелях, санаторіях (зокрема, готель «Житомир», санаторій «Тетерів», табір «Літня церква «Різдва»), а 612 осіб розмістилися у родичів та близьких.
Харчування громадян у місцях масового поселення організоване волонтерськими, благодійними, релігійними та громадськими організаціями, зокрема БО «Реабілітаційний центр «Шпиталь Майдану». А медичне обслуговування цієї категорії населення організоване шляхом медичного обслуговування за територіальним принципом у стаціонарних закладах системи охорони здоров’я області. Окрім цього, проводиться постійна робота з меценатами, спонсорами та підприємцями з надання необхідної допомоги.
За словами директора департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Галини Корінної, більшість громадян, які прибувають зі Сходу та Криму в наш регіон, хочуть проживати й працювати в обласному центрі, але таку можливість отримують не всі бажаючі. Саме тому, людям пропонуються хороші умови і в інших населених пунктах Житомирщини. Окрім цього, Галина Віталіївна повідомила, що на загальнодержавному рівні вже розроблена так звана «дорожня карта». Це своєрідний довідник з усією необхідною інформацією для осіб, що переселяються.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.06.2014 №213 «Про забезпечення тимчасового проживання сімей, які переселяються з Автономної республіки Крим та м. Севастополя» у Житомирській області надається допомога надається сім’ям з розрахунку до 75 відсотків вартості проживання на добу, але не більше як 200 гривень на кожного члена сім’ї.
Вже затверджено Програму соціальної підтримки громадян, які прибувають з АР Крим та східних областей України на територію Житомирської області, у рамках реалізації якої у поточному році виділено 2 млн. гривень з обласного бюджету на зазначені потреби.
На базі управління ДСНС України у Житомирській області працює робоча група регіонального координаційного Штабу, яка у цілодобовому порядку вирішує питання, пов’язані з прибуттям, розміщенням, наданням психологічної та іншої допомоги внутрішньо переміщеним громадянам. Діють телефони «гарячої лінії» управління з опрацювання звернень, збору та аналізу повідомлень. Загалом, вже надійшло та опрацьовано близько 230 телефонних звернень від громадян, що бажають прибути або вже розміщені на території області.
Управління постійно оновлює реєстр житла, в якому можливе розміщення переселенців, що приїздять на Житомирщину. Створено банк даних про осіб, які вже прибули на територію області. Окрім цього, підготовлений до тиражування інформаційний (телефонний) довідник керівництва, членів Штабу та відповідальних посадових осіб з вирішення проблемних питань тимчасових переселенців.
Прес-служба облдержадміністрації
|