Четвер, 28.11.2024, 06:46 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Каталог статей


Смерть від чадного газу

Смерть від чадного газу

Про це говорити неприємно, але необхідно. І хоча всім відомо, що чадний газ отруйний, небезпечний, щороку, особливо в осінньо-зимовий період, люди не завжди дотримуються правил пожежної безпеки і пожежникам та медикам доводиться людей, які отруїлися чадним газом.

Так, 11 лютого 2014 р. в м. Андрушівка по вул. Радгоспна внаслідок отруєння чадним газом помер 74 річний господар оселі, 69 річна його жінка знаходиться в реанімаційному відділенні районної лікарні, в стані коми на апараті штучного дихання.

Причина такого горя не пожежа, а опалювальна грубка, помилково засунутий засув на димоході, засмічення та несправність димоходу, зворотна тяга й наповнення житла продуктами горіння. Удень можна спохватитися й провітрити приміщення, а вночі можна не прокинутися ніколи.

Щоб уникнути лиха від отруєнь чадним газом та від «пічних» пожеж, необхідно дотримуватися нескладних правил:

-         Завчасно перевіряйте справність печі й димоходу;

-         Пам’ятайте, що кладка печі повинна бути без тріщин і щілин (оштукатурена), а в димоході має бути тяга;

-         У місцях дотику печі або димаря до дерева’яних чи пластикових конструкцій будинку повинні бути влаштовані протипожежні відступи товщиною не менш 38 см.

-         Біля топкових дверей на дерев’яну підлогу необхідно прибити металеву пластину розміром 70х50 см;

-         Вчасно (не рідше одного разу у два місяці) очищайте від сажі димохід;

-         Щоб уникнути перекалу печі паліть її кілька разів у день;

-         Не застосовуйте для розпалювання займисті рідини;

-         Не сушіть, не зберігайте поблизу печі дрова й інші легкозаймисті предмети;

-         Не доручайте топлення печей дітям.

Отруєння людей продуктами горіння, викликають порушення діяльності серцево-судинної системи та центральної нервової системи. З’являються головний біль, нудота, запаморочення, слабкість, швидке серцебиття. Людина втрачає свідомість, може зупинитися дихання. Відбувається погіршення забезпечення організму киснем і розвивається киснева недостатність (гіпоксія).

Варто 2-3 рази вдихнути дим від горіння токсичної речовини, і людина може знепритомніти. Ураження чадним газом буває трьох ступенів:

         І ступінь – легка. Людина свідомість не втрачає, але у неї може бути запаморочення. Вона відчуває шум у вухах, пульсацію венозних судин, головний біль, спрагу, жах.

         ІІ ступінь – середня (втрата свідомості). Людина тимчасово втрачає свідомість, але вона може повернутись до неї, коли опиняється на свіжому повітрі. При другому ступені в людини спостерігається психомоторне збудження, неадекватна поведінка, почервоніння обличчя, температура тіла підвищується до 38-40 градусів.

         ІІІ ступінь – тяжка (тривала непритомність). Крім втрати свідомості, температури, через велику концентрацію чадного газу у крові до 60-70% настає кисневе голодування, яке змінює шкіряний покрив людини – він стає блідо-синюшним, дихання - прискореним і поверхневим. Як наслідок, може бути мимовільне випорожнення кишечника.

         Постраждалих від отруєння чадним газом необхідно перш за все, винести на свіже повітря та звільнити від тісного одягу та виконати наступні дії:

-         Якщо постраждала людина у свідомості, необхідно напоїти її чаєм чи кавою, дати понюхати нашатирний спирт, зігріти одягом чи грілкою. У жодному разі не давати йому заснути;

-         Якщо людина втратила свідомість, але дихання не припинилось, треба розстебнути одяг, побризкати обличчя холодною водою, дати понюхати нашатирного спирту, розтерти і зігріти тіло;

-         Якщо у потерпілого при його рятуванні припинилося дихання, потрібно терміново починати вентиляцію легенів способом «рот до рота» або «рот до носа» і продовжувати це до приїзду швидкої допомоги.

 

Андрушівський РС Управління ДСНС України у Житомирській області

 

Категорія: Головні публікації газети | Додав: Vileon (17.02.2014)
Переглядів: 395 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: