Четвер, 28.11.2024, 03:39 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Каталог статей


В обласній лікарні – нове обладнання
В обласній лікарні – нове обладнання

У Житомирській обласній клінічній лікарні імені О.Ф.Гербачевського, у Центрі мікрохірургії ока та урологічному відділенні консультативно-діагностичної поліклініки нещодавно було презентовано новітнє лікувальне обладнання. З цієї нагоди лікарню відвідав голова обласної ради Йосип Запаловський.

У стаціонарі Центру мікрохірургії ока голова обласної ради ознайомився з роботою нового високотехнологічного медичного апарату – факоемульсифікатора, який дасть можливість новим методом і безкоштовно для пацієнтів-членів «Лікарняної каси» виконувати складні операції на оці та відповідно швидше й ефективніше повертати людям втрачений зір, поспілкувався з пацієнтами.

Новий прилад виробництва відомої фірми «Алкон» (США) вартістю 732, 4 тис. грн. придбано та змонтовано за кошти обласного бюджету. Відповідне рішення ухвалено на одній із минулих сесій обласної ради. Лікарі-офтальмологи Центру мікрохірургії ока у короткий термін опанували інноваційну систему лікування зору, і сьогодні за допомогою нового обладнання вдалося успішно прооперувати 100 пацієнтів, більшість із яких – люди літнього віку.

Йосип Запаловський також взяв участь у відкритті кабінету екстракорпоральної ударно-хвильової дистанційної літотрипсії (подрібнення каменів у нирках) із денним урологічним стаціонаром на базі консультативно-діагностичної поліклініки. Новий метод за допомогою сучасного медичного апарату від відомої німецької фірми «Dornier» дозволить лікувати хворих із проблемами функціонування видільної системи якісніше, безпечніше та із значно меншими затратами. Передбачено також, що пацієнти після сеансу літотрипсії матимуть змогу відпочити у денному стаціонарі під наглядом кваліфікованих лікарів. В області – це перший апарат такого типу, який встановлено в державному медичному закладі. Раніше, щоб виконати  складну процедуру подрібнення камінців у нирках, пацієнти зверталися у приватні структури. Начальник департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Торбас повідомив, що сьогодні метод дистанційної літотрипсії вважається найновішим у світі, і ним послуговується більшість пацієнтів урологічного профілю. Лікувальний апарат придбано за кошти благодійної організації «Лікарняна каса». З належним фінансуванням (20 млн. грн.) з обласного бюджету фінансується обласна програма надання медичної допомоги хворим неврологічного профілю.

«Мені приємно, що сьогодні потужна і дорога медична апаратура, яка дає можливість лікувати людей за найновітнішими технологіями, стала доступною для жителів області. І в цьому є велика заслуга головного лікаря обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського Михайла Борщівського, департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації і депутатського корпусу обласної ради, який визначив галузь охорони здоров’я однією із пріоритетних щодо фінансування з обласного бюджету», – зауважив після ознайомлення з новими лікувальними можливостями обласного медичного закладу Йосип Запаловський. Він висловив упевненість, що надалі обласна рада спільно з облдержадміністрацією на виконання соціальних ініціатив Президента України докладатиме всіх зусиль для того, щоб рівень надання найсучасніших медичних послуг зростав, і щоб вони були доступними як для жителів обласного центру, так і для людей із найвіддаленішої сільської глибинки.

На презентації нового медичного обладнання побував заступник голови обласної державної адміністрації Ярослав Долгих. Він, зокрема, зазначив, що створення належних умов доступу до якісних медичних послуг для населення області, а, особливо, для соціально вразливих його категорій, є і залишається пріоритетом в роботі органів виконавчої влади. «Ми розглядатимемо всі можливості для того, щоб жодна людина, яка потребує відповідної медичної допомоги, не залишилися поза увагою суспільства», – наголосив заступник голови облдержадміністрації.

Довідкова інформація. В області 10,8 тис. людей, які страждають на катаракту ока. Передусім, це люди літнього віку. Новий метод відновлення зору за допомогою сучасного приладу допоможе ввести в порожнину ока гнучкий кришталик, який вже за декілька днів без ускладнень на загальний стан здоров’я допоможе краще бачити

В області – майже 6 тисяч людей, які мають проблеми із функціонуванням видільної системи. Нове обладнання передбачає лікування хворих більш ефективним та безболісним методом.

Оксана Яременко
Категорія: Головні публікації газети | Додав: Vileon (07.11.2013)
Переглядів: 415 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: