Четвер, 28.11.2024, 07:31 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Каталог статей


Житомирщина вшановує своїх видатних земляків – борців за волю України

22 травня у приміщенні Житомирської обласної державної адміністрації в рамках святкування Дня героїв відбулося відкриття виставки «Пам’яті героїв».

Історія українського народу – це історія тривалої боротьби за незалежність і українську державність. Ця боротьба то переривалася, то відновлювалася. Оглядаючись в історію, ми бачимо десятки, сотні, тисячі славетних борців за волю України.

Голова облдержадміністрації Сидір Кізін, виступаючи перед відвідувачами виставки, переважно молоддю, зробив невеличкий екскурс в історію, пригадавши постаті наших видатних земляків.

Так, за козацької доби однією з найславетніших перемог українського війська була битва під Конотопом, де було знищено 100-тисячне московське військо. Перемогу було здобуто завдяки гетьману Івану Виговському, що народився у с. Вигові під Коростенем. У кожному наступному столітті житомиряни відзначалися своїми славетними подвигами. Це козаки Коліївщини, це гайдамаччина.

Під час Другої світової війни на Житомирщині, в Олевську, Тарасом Бульбою-Боровцем було створено українську повстанську армію «Поліська січ». Вона налічувала 10 тис. бійців, що звільнили величезну територію від більшовиків і від німців. З липня по листопад 1941 р. територія нинішньої Рівненської, Житомирської областей, частина території Білорусії жила під синьо-жовтим прапором.

Саме на Житомирщині під час Другої світової війни діяли наші видатні земляки – Олег Ольжич, відомий поет, один із очільників організації українських націоналістів, який боровся з окупантами. У 1941 році на території Житомирщини загинули ще два борці за волю України – Микола Сціборський і Омелян Сеник.

Зараз іде новий етап національно-визвольної боротьби, вважає Сидір Кізін. Ми є свідками того, як за Україну полягли молоді хлопці і дівчата – герої Небесної сотні. Серед них є і житомиряни. Героями є й одинадцять хлопців з військових частин, що віддали своє життя, захищаючи східні рубежі України. Ці герої не будуть забуті. На їх честь мають бути названі вулиці, на яких вони жили, школи, у яких вони вчились. Ми маємо пам’ятати їх.

Кандидат історичних наук Геннадій Махорін з-поміж славетних українців згадав героїв повоєнного періоду. Серед них – Євген Концевич, приклад боротьби і жаги до життя, приклад консолідації навколо себе видатних постатей української інтелігенції; Микола Ващук, який загинув, долаючи наслідки Чорнобильської катастрофи.

Про архівні матеріали, які зберігають розповіді про героїчні вчинки наших земляків, повідомив головний спеціаліст сектору організації та координації архівної справи Державного архіву Житомирської області Руслан Кондратюк.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Категорія: Головні публікації газети | Додав: Vileon (23.05.2014)
Переглядів: 442 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0