"Новини Андрушівщини"
Каталог статей
Показано матеріалів: 451-460
В Овручі голова облдержадміністрації Сидір Кізін представив новопризначеного голову Овруцької районної державної адміністрації Валентина Бортніка.
Овруцький район – найбільший в Житомирській області та другий за розмірами в Україні. Район входить до складу Поліської зони. На його території знаходиться частина Поліського природного заповідника площею 7,5 тис. га. Овруцький край багатий на корисні копалини. Тут зосереджені родовища пірофілітових сланців (єдиного в Україні) та кварциту, що має велике значення для забезпечення сировиною (флюсами) потреб металургійної промисловості. В районі найбільша лісистість, яка становить понад 60% його території. Овруцький район межує з Гомельською областю Республіки Білорусь.
«Ми змінюємо обличчя влади сьогодні. На керівні державні посади призначаються люди, які не заплямували своєї репутації, не брали участі у злочинних схемах, відповідають критеріям доброчесності та професіоналізму», - сказав Сидір Васильович.
Новопризначений голова Овруцького району Валентин Володимирович зазначив, що усвідомлює особисту відповідальність перед державою та людьми, налаштований на плідну співпрацю та відповідальне виконання своїх обов’язків. За його словами, особливість Овруцького району в тому, що він є прикордонним. В умовах сьогодення основне завдання – забезпечення миру, цілісності та надання підтримки прикордонникам.
До речі, в Овручі діє громадське формування «Древляни», до складу якого увійшли патріотично налаштовані овруччани. Представники самооборони охороняють громадський порядок в районі та на державному кордоні.
Голова Овруцької районної ради Василь Налапій висловив сподівання, що разом із головою райдержадміністрації працюватиме над наповненням районного бюджету. Галузі освіти і науки потребують підтримки, а жителі району - стабільності та соціальних гарантій.
Голова облдержадміністрації вже за доброю традицією після офіційного представлення нового керівника району вручив ключі від сучасного автомобіля швидкої допомоги класу В головному лікарю Овруцької центральної районної лікарні Михайлу Луцюку.
Нагадаємо, що по новому автомобілю швидкої допомоги вже отримали Малинський, Коростенський, Ємільчинський, Житомирський, Народицький та Радомишльський райони. Житомирська область отримала від Міністерства охорони здоров’я України 35 одиниць санітарного транспорту, який наразі розподіляється по районам та містам області.
Прес-служба облдержадміністрації |
На Житомирщині є всі можливості для розвитку органічного землеробства
У Житомирському національному агроекологічному університеті проходить ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Органічне виробництво і продовольча безпека». Захід відбувається під патронатом Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» і в ньому беруть участь провідні науковці, аграрні товаровиробники, представники аграрних компаній, громадських організацій, які займаються питаннями розвитку виробництва, функціонування ринку органічної продукції та здорового харчування.
Виступаючи перед учасниками конференції, заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Євген Данкевич наголосив на тому, що розвиток органічного виробництва є надзвичайно важливим напрямком розвитку сучасного сільського господарства та має багато перспектив. Останніми роками у структурі посівних площ значно зростають обсяги вирощування енергомістких культур технічного спрямування, таких як кукурудза на зерно, соняшник, ріпак, соя, серед яких є багато генномодифікованих форм, що придатні лише для технічних цілей. Поряд із тим, значно зменшуються площі під культурами продовольчого напрямку (цукрові буряки, пшениця, жито, ячмень, гречка, овочі), що може викликати ряд проблем у сфері продовольчої безпеки. А вирощування монокультур призводить до порушення сівозмін та деградації ґрунтів. З огляду на це, надзвичайно актуальним є питання вирощування екологічно чистої продукції.
За словами Євгена Михайловича, на Житомирщині є всі можливості для розвитку органічного землеробства, чому сприяє ряд факторів. У першу чергу це високий інтелектуальний потенціал наукових співробітників Житомирського національного агроекологічного університету. Окрім цього, є успішне господарство «Галекс-Агро», яке вийшло за межі Новоград-Волинського району та розширює своє виробництво у Баранівському районі. Ще один зразок впровадження органічного виробництва – ТОВ «Поліся-Інвест» Володарсько-Волинського району, де за останні три роки налагоджено виробництво екологічно чистої рослинницької і тваринницької продукції. За прикладом цього підприємства у районі починають працювати і фермерські господарства, серед яких «Нива-Полісся» та селянсько-фермерське господарство Миколи Крижова. А в Брусилівському районі такі підготовчі роботи розпочато у товаристві «Вега-Агро», у Новоград-Волинському районі цим займаються на ПП «Поляна» та СТОВ «Оберіг», у Коростенському районі – це фермерське господарство «ВЕС».
Євген Данкевич звернув увагу на те, що на Житомирському Поліссі є землі, на яких тривалий час не використовуються мінеральні добрива та засоби захисту рослин. Науковці розробили спеціально для нашого регіону адаптивно-ландшафтні системи землеробства, що дозволяють вирощувати екологічну продукцію високої якості.
Резюмуючи, заступник директора департаменту агропромислового розвитку наголосив на перевагах органічного виробництва. Це, зокрема, створення нових робочих місць у сільській місцевості та розвиток сільських громад. Розвиток органічного виробництва варто запровадити у вирощуванні плодо-овочевої продукції та чистих кормів для годівлі тварин.
Прес-служба облдержадміністрації |
|
Чорнобильський вітер по душах мете.
Чорнобильський пил на роки опадає.
Годинник життя безумовно іде.
Лиш пам'ять, лиш пам'ять усе пам’ятає. |
24 квітня відбулася зустріч голови облдержадміністрації Сидора Кізіна зі співробітником Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Чарлзом Вітеком, під час якої було обговорено процес підготовки до проведення у Житомирській області позачергових виборів Президента України, що відбудуться 25 травня цього року. |
В області завершується комплекс весняно-польових робіт, догляду за посівами сільськогосподарських культур, кормозаготівлі, підготовки до жнив та проведення літньо-табірного утримання худоби. |
Новий автомобіль швидкої допомоги надійшов 23 квітня до Коростенського району. Ключі від авто головному лікарю Коростенської районної лікарні Івану Камінському вручив голова облдержадміністрації Сидір Кізін. |
У Коростені представлено нового голову райдержадміністрації
Розпорядженням в.о. Президента України №601/2014-рп головою Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області призначено - Володимира Боровкова. |
Про це Коростенський індустріальний парк буде представлено на інвестиційному форумі Житомирщини проінформував голова облдержадміністрації Сидір Кізін. Інвестиційний форум Житомирської області заплановано провести наприкінці травня у місті Києві. |
23 квітня у Житомирі відбувся яскравий мистецький захід «Великдень єднає всіх». Мета його проведення полягає в тому, аби об’єднати різні народи, які проживають на території України та нашої області, незважаючи на етнічні, мовні та релігійні відмінності. Приводом для такої інтеграції став Великдень, святкування якого цього року співпало у багатьох релігійних конфесіях. Всі гості культурного дійства отримали унікальну нагоду ознайомитися з німецькими, польськими та українськими великодніми традиціями. |