Каталог статей
У категорії матеріалів: 956
Показано матеріалів: 881-890
Чудовий виховний захід відбувся напередодні 65-річчя Великої Перемоги в Андрушівській ЗОШ І-ІІ ст.
|
65 років відділяє нас від тих травневих днів, коли відлунали останні залпи найстрашнішої і найкровопролитнішої в історії людства війни. Але безсмертний подвиг переможців, які відстояли свободу і незалежність своєї Вітчизни, очистили рідну землю від чужоземної навали, принесли свободу народам поневоленої Європи, світу, непідвладний часу.
|
Ця фотографія взята із архіву журналу «Советский воин». Під нею стояв підпис: «14 січня 1944 року. Партизанка О. Мехеда. Андрушівка - районний центр Житомирської області. Знімок Аркадія Шайхета». це фото стало ілюстрацією до матеріалу «Партизанская мадонна», який ми подаємо із скороченням. Автор - В. Афіногенов, капітан 2 рангу, спеціальний кореспондент «Советского воина». Вирізку із російськомовного журналу нам запропонувала із свого сімейного архіву андрушівчанка П. І. Коваль, за що редакція щиро вдячна їй.
|
9 травня в село Степок на урочистий мітинг з нагоди відкриття нового обеліска на братській могилі прибули почесні гості - депутат Верховної Ради України, голова обласної організації Народної партії М. М. Рудченко, голова райдержадміністрації Б. В. Мазур, голова районної ради В. Б. Шпаківський, голова правління ВАТ "ЕК "Житомиробленерго” А. В. Левицький та інші. Почесні гості, сільський голова Н. П. Войцехівська та директор місцевого господарства П. В. Юянець відкрили пам’ятник.
|
В 1967 році я, як офіцер запасу, проходив перепідготовку при Львівському вищому політичному училищі. Там перед нами виступав колишній бойовий побратим легендарного розвідника Миколи Кузнєцова М. Струтінський, який за участь у партизанському русі був нагороджений орденом Леніна. Він був водієм Пауля Зіберта (під таким іменем жив і діяв Кузнєцов у тилу в німців) і розповів нам багато цікавого.
|
Ветерани району щиро дякують районній державній адміністрації, районній, міській та селищній, сільським радам за проведені заходи з нагоди відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
|
Вже понад 10 років при районному будинку культури діє народний духовий оркестр - художній керівник Е. Ф. Шпакович. З року в рік колектив займає призові місця в обласних конкурсах і святах духової музики. А на районній сцені та в міському парку без його участі не проходить жоден концерт. Найвища нагорода для аматорів - щирі оплески вдячних глядачів. Фото Марії Олексюк. |
Напередодні святкування 65-ої річниці Великої Перемоги в районі проходили футбольні турніри.
|
На даний час в районі проживає 24 солдатські вдови, котрі самотужки виростили й виховали дітей, залишившись вірними своїм чоловікам, які загинули, захищаючи рідну землю. В ці святкові дні кожна з них одержить квіти, продуктові набори та аптечки.
|
У сім’ї Йосипа та Христі Олізарівських з Городищ народилося семеро дітей, п’ятеро померло від хвороб і голоду. Отож як подорослішав Станіслав, батьки поклали на нього всі надії - буде він на обійсті за господаря, приведе невістку і таки продовжиться їх рід.
|