Каталог статей
У категорії матеріалів: 956
Показано матеріалів: 891-900
Як швидко плине час. Ми зустрічаємо 65-у мирну весну, а з пам’яті не можна викреслити ні воєнних подій, ні нелегких фронтових доріг, ні бойових побратимів, яких по світу розкидала війна. Одні повернулися після кривавої бійні героями - з орденами і медалями на грудях, інші - згоріли в полум’ї війни, залишилися навічно стояти на своїх бойових рубежах.
|
Знову землею крокує травень, такий же молодий, зелений і заквітчаний, як і тоді, в пам’ятному 1945-у. Тільки ми постаріли, вантаж років ліг на плечі, а на скроні - сніги. Вже й Перемозі - 65! От тільки молодими навік залишилися наші фронтові побратими, яким обірвала життєвий шлях фашистська куля. Ми били ворога за себе і за них, і кожної миті уже потім вони були в нашій пам’яті, в наших спогадах. Часом нас, фронтовиків, мучило почуття вини, що ми назавжди залишили їх на безіменних висотах, в бліндажах і окопах…
|
Напередодні Дня Перемоги ми запросили на зустріч ветерана Великої Вітчизняної війни Лоханського Йосипа Володимировича. Третьокласники з цікавістю розглядали нагороди ветерана, слухали розповіді про подвиги героїв, чиїми іменами названі вулиці Андрушівки.
|
Нещодавно я побував у Малій П’ятигірці, де випадково зустрів жінку, батько якої був і залишається легендою для своїх земляків. Ольга Филимонівна ГОРОШКО розповіла, що майже сорок років тому на сторінках районки була опублікована стаття про її батька - Филимона Миколайовича Совсуна. Моя співрозмовниця показала жовту від часу, але таку дорогу для неї районну газету «Шлях до комунізму» від 1 серпня 1970 року. Автором статті був молодий журналіст Борис Шинкарук. Я звернувся в редакцію районної газети «Новини Андрушівщини» з проханням напередодні 65-ої річниці Великої Перемоги ще раз надрукувати цю статтю. Нехай нинішня молодь знає, що герої жили поруч - в їх районі, а то й на їх вулиці.
Степан Піцикевич,
секретар районної ради ветеранів. |
Нещодавно до мене зателефонував міський голова Сушко М. Г. і сказав, що до нього завітали молоді люди з Німеччини, які розшукують своїх предків, попросив зустрітися з ними й поговорити. Згодом до мого двору під’їхала машина з двома молодими людьми. Чоловік років 30 назвався Андрієм Зозулінським.
|
Учні першої міської школи свято бережуть пам’ять про воїнів-визволителів, які в 1943-ому прогнали ненависного ворога з рідної землі. Головний удар в наступальних операціях взяли на себе бійці 11-го Гвардійського танкового корпусу. Раді ветеранів цього військового з’єднання діти надіслали вітання.
|
З ініціативи степківчанина М. А. Зубчука, який був постійним гравцем сільської футбольної команди "АБР”, щороку на стадіоні с. Степок проходять футбольні турніри.
|
27 квітня в зал засідань районної ради були запрошені керівники організацій, установ та підприємств району різних форм власності, депутати районної ради, міський, селищний та сільські голови, директори шкіл. О 9 годині ранку тут відбулося представлення новопризначеного голови районної державної адміністрації Мазура Бориса Валентиновича. Перший заступник голови обласної державної адміністрації М. М. Олещенко зачитав Розпорядження Президента України Віктора Януковича, привітав Бориса Валентиновича та надав йому слово. На зібранні виступила також К. І. Курсон, яка подякувала всім за розуміння і співпрацю та привітала новопризначеного голову РДА із вступом на посаду. |
У другому півріччі минулого року на базі колишнього ТОВ «Агросервіс» (с. Івниця) розпочало свою діяльність ТОВ «Аларіт Трейд». Тут були порожні будинки для утримання худоби, які потребували реконструкції та капітального ремонту.
|
В ніч з 25-го на 26-е квітня 1986-го року стався вибух 4-го реактора на Чорнобильській атомній електростанції. Це - найстрашніша техногенна катастрофа за всю історію людства. Але атомна станція після аварії продовжувала працювати ще 14 років і була офіційно виведена з експлуатації тільки в 2000-ому. На жаль, вона й зараз небезпечна для всієї Європи. Але радіоактивний порох - не єдина загроза. На станції досі знаходиться понад двадцять п’ять тисяч касет з відпрацьованим ядерним паливом. Вчені-оптимісти стверджують - остаточне рішення проблеми Чорнобиля можливе не раніше 2064-го року. |